'گواهینامه FDA

سازمان غذا و داروی آمریکا( FDA) Food and Drug Administration) یکی از شعبه های وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده ، یکی از بخش های اجرایی ایالات متحده است. FDA مسئول حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه از طریق تنظیم و نظارت بر ایمنی مواد غذایی ، محصولات تنباکویی ، مکمل های غذایی، واکسن، تزریق خون ، دستگاه های پزشکی، دستگاه های ساطع اشعه الکترومغناطیس (ERED)، محصولات دامپزشکی و لوازم آرایشی است.

مــدرک FDA  یک گواهـينامــه بين الملـلــی است كه از طريـق سـازمان دارو و غـذای آمريكـا جهــت توليد كنندگـان محصولات غـذايـی، دارويی و پزشكـی سر تا سر جهان صادر مـی شود. اين مدرک به جهت به رسـميت شناختن شـركت توليد كننـده توسـط FDA، در خصوص بهداشتی بودن و سلامت عمومی محصولات آن شركت بوده و حكم مجوز ورود محصولات آن شركت را به آمريكا دارد.

همچنين اين گواهينامه با توجه به مشهور بودن نام FDA  آمريكا برای تمامی كشور ها و مقام اين سازمان در تعیین و عرضه استانداردهای مربوط به محصولات غذايی و دارويی می تواند نقش حائز اهمیتی را در جلب توجه مشتريان داخلی و خارجی جهت صادرات و فروش دارا باشد.

اعتبار گواهینامه FDA

این مدرک گواهینامه(FDA) به جهت به رسمیت شناختن شرکت تولید کننده توسط FDA در خصوص بهداشتی بودن و سلامت عمومی آن شرکت بوده و همینطور اجازه نامه ورود محصولات آن شرکت میباشد.

چرا به FDA و مدارک آن نیاز داریم ؟

  • هر تولید کننده ای که قصد داشته باشد محصولات شامل مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و دارو را به آمریکا صادر کند یا اینکه از این کشور خارج کند می بایست مجموعه ای از مجوز های FDA  را کسب بنماید.
  • ثبت در لیست شرکت های مورد تایید FDA جهت صادرات،واردات یا سرمایه گذاری مشترک
  • یافتن شرکای تجاری مورد تایید سازمان
  • هر داروی جدیدی که این سازمان مورد تایید قرار دهد در امر فروش آن موفقیت ایجاد میگردد.
  • داشتن این گواهینامه به شرکت ها جهت امور بازاریابی و فروش در USA کمک شایانی میکند .